miguellargaespada958 miguellargaespada958
  • 23-09-2018
  • Mathematics
contestada

if four apples cost $3.04 how much does one apple cost.

Relax

Respuesta :

emilycarroll423 emilycarroll423
  • 23-09-2018

3.04/4 = 0.76 cents you just divide by the number of apples


Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-09-2018

3.04/4=.76 cents

Each apple will cose .76 cents.

Answer Link

Otras preguntas

Discuss whether you think education attempts to reproduce social inequality or paves way to a more egalitarian society.
Why was the 8 amendment proposed ?
someone please help me come up with a catchy title/slogan for proper food temperatures
How do you solve 3(1+5)
Using the present value formula find how much you should invest now at 5.9% interest Compounded annually in order to have 10,000, 75 years from now.
83/11 as a decimal really confused HELP ❓??
Choose the table that represents g(x) = −2⋅f(x) when f(x) = x + 4. x g(x) 1 −5 2 −6 3 −7 x g(x) 1 5 2 6 3 7 x g(x) 1 −10 2 −12 3 −14 x g(x) 1 −14 2 −16 3 −18
whats 30-30? please help me need the answer RN!!
Subtract using the number line. −13−123 Select the location on the number line to plot the point.
How do you tell a sentence is positive in English grammar.