contestada

Joel is looking at a costs for using a gym. He could pay $50 per month for unlimited use or he could pay $12 per month plus $4 per visit. How many visit would he have to make each month to make the $50 per month unlimited use option the cheapest one

Relax

Respuesta :

Answer:

10

Step-by-step explanation:

4 x 10 = 40

40 + 12 = 52