Robert and his friends are going into a grocery store. How much would it cost to buy 4 bananas and 5 peaches if each banana costs $0.40 and each peach costs $0.75? How much would it cost to buy 4 4 bananas and 5 5 peaches if each banana cost $ x $x and each peach cost $ y ? $y

Relax

Respuesta :

Answer:

4*0.40+5*0.75=5.35

Step-by-step explanation:

ReX619

Answer:

like so i could get points pls, answer is in screenhot lol

Step-by-step explanation:

Ver imagen ReX619