UGA2016
UGA2016 UGA2016
  • 26-01-2017
  • Mathematics
contestada

Long-grain rice costs $0.72/lb. How much would 2.7 lb of long-grain rice cost?

A. $0.19
B. $1.90
C. $1.94
D. $1.95

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-01-2017
0.72 x 2.7 = 1.95

answer is C. $1.94
Answer Link
Аноним Аноним
  • 26-01-2017
C. $1.94
Is the answer I believe.
Answer Link

Otras preguntas

what territories in the americas did spain control
what is the midpoint of 2.99 and 2.98
Which sentence is in inverted order? A. I practiced my song every night. B. The music started and I began to sing. C. Across the room sat the choral d
PLEASE HELP Name two properties of metals that make copper and titanium so valuable:
Sue volunteered to make cupcakes for the football team's bake sale. She plans to sell them for 50 cents apiece. How much cupcakes does she have to make to raise
how does studying science help you be a better member in society?
Each price for a Carnival Booth cost $0.32. How many prizes can you buy with $96.
Draw a water molecule and label the hydrogen and oxygen. Label the positive (+) region of the molecule. Label the negative (-) region of the molecule
If the sum of four numbers is 144, what is the average of the four numbers
Did the homestead act of 1862 contribute to the onset of the civil war