alexanderpc alexanderpc
  • 22-08-2022
  • Mathematics
contestada

Hudson bought snacks for his team's practice. He bought a bag of apples for $1.59
and a 10-pack of juice bottles. The total cost before tax was $7.39. Write and solve an
equation which can be used to determine x, how much each bottle of juice cost.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

The queen of hearts hates white roses. Three of her gardeners we're painting them red. They are living playing cards, specifically the two of clubs,five of club
what is the common objective between capitalist, socialist, and mixed economies.
What was the code name for the Allied invasion of Europe? a. Operation Barbarossa b. Operation Watchtower c. Operation Overlord d. Operation Bagration
what is 20 divided by 1,000
How will adding the value 20 affect the mean and median of the data set 40, 50, 60, 60, 80, 100? A. Mean and median will decrease B. Mean will decrease, but med
what was the effect of the industrial revolution
how do you solve this? 18 " n=21
What do living things use atp for?
30-60-90 special right triangles
X+y=8 y=8+x solve the system of equations by graphing