beyonce7828p2f9yz beyonce7828p2f9yz
  • 22-09-2022
  • Business
contestada

United Snack Company sells 50-pound bags of peanuts to university dormitories for $14 a bag. The fixed costs of this operation are $100,000, while the variable costs of peanuts are $0.12 per pound.

United Snack Company sells 50pound bags of peanuts to university dormitories for 14 a bag The fixed costs of this operation are 100000 while the variable costs class=
Relax

Respuesta :

Otras preguntas

which number line best shows the position of square root of 3 HURRRYYY PLEASE
twice the sum of a number and 2?
True of false: 1+1 has the same answer as 1x1
What is you favorite way of using transportation? Why?
Which of the following explains why the Internet can help people make better economia decisions
Need help!!!! Aesthetics is______ A. an obscure Egyptian language B. a form of psychological torture C. a mode of expression that is no longer used D. the stud
Algebra Question: Answer quickly. Given the following functions: f (x) = x2 g (x) = x − 3 Find the composition of the two functions and show your process:
Which expression is equal to 4(2+3)? a​​2 + 12 b4 + 5 ​​c8 + 12 d8 + 3
WILL GIVE BRAINLIEST TO WHOEVER CAN SHOW UR WORK: 89.9cm to m.
Seen by two women, the accident was reported immediately.