1265221 1265221
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

Sarah bought snacks for her team's practice. She bought a bag of chips for $1.56 and a 20-pack of juice bottles. The total cost before tax was $33.96. Write and solve an equation which can be used to determine jj, how much each bottle of juice cost.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Although both fission and fusion generate energy, fusion produces much more energy than nuclear fission and produces less nuclear waste. TRUE FALSE
What is the term 'island hopping' in world war 2?
Why is the ability to culture stem cells important
If a salesman sold 6358 books. each book cost $8.00. how much money did he make ?
Evaluate 48 24 ÷ 8 - 22
COREY KNOWS THAT 16 TABLESPOONS ARE THE SAME AS 1 CUP. HE NEEDS TO MEASURE 3/4 OF A CUP, BUT ALL HE HAS IS A TABLESPOON. HOW MANY TABLE SPOONS SHOULD COREY USE?
Why doesn’t coke lose all its customers when it raises its price?
2 096 to the nearest 1000
If two parallel light rays hit a plane mirror, what will be their orientation to one another after they reflect? a. they will remain parallel. b. they will be
The repetition of initial consonants is called alliteration assonance consonance.