rebeca1729
rebeca1729 rebeca1729
  • 23-10-2022
  • Mathematics
contestada

Deborah bought a yard of ribbon for $14.76. How much did Deborah pay per inch? (1 yard = 3 feet.)
$0.41
$0.49
$1.23
$4.92

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Daphne gave away three more than half of her apples. she gave away 17 apples in all. how many apples did daphne have originally
What is a substitute for Epsom salt
The average dose of smokeless tobacco contains
Use a two variable write an equation for the total number of boys and girls is 428
What did the room over the junk shop represent to winston and julia?
what hormones are secreted by the thyroid gland
When an object is defined without an argument list for its constructor, the compiler automatically calls the object's default constructor?
Sasha has a box of 130 antique letters. she wants to give an equal number of letters to each of her five friends. how many antique letters will each friend rece
Antonio has found that he can input statistical data into his computer at the rate of 2 data items faster each half hour he works. One Monday, he starts work at
Q: A: You are giving a speech to local business leaders about supporting new sales tax laws. Which information is important to your audience? A) how the