trashawalters trashawalters
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons of premium gas cost $40.68, what is the cost of one gallon of gas ?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Solve y = x + 6 for X. x= y + 6 x= -y + 6 x = y - 6 x= -y - 6
find the volume of the rectangular prism​
IS THIS A LINEAR FUNCTION? YES OR NO
Which Sentence Contains formal Language? * 1 point We can't forget that we are kids of the first war. We dare not forget today that we are the heirs of that fir
Evaluate -20a - 65 for a = 2.7
Question 1 of 10 Which of the following best describes the slope of the line below? O A. Negative O B. Zero O C. Undefined O D. Positive
Find the mode of the following data: 5, 0, 5, 4, 12, 2, 14
Name one unique characteristic of the tobacco mosaic virus.
What will happen to this cell? A) it will shrink B) nothing C) it will explode
HELP ME ONLY SMART PEOPLE CAN ANSWER IT!!!!!!