Seudónimo Seudónimo
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $.97 per pound Michael bought $15.52 worth of raisins how many pounds of raisins did you buy

Relax

Respuesta :

cupcakesorinkles14
cupcakesorinkles14 cupcakesorinkles14
  • 22-03-2017
You would divide 0.97 / 15.52 = 0.0625 pounds 
Answer Link

Otras preguntas

why is hammurabis code a great babylon achievement
Describe how chemistry is a part of your morning routine?
which method will best help you determine whether or not a secondary sources conclusion is valid
The picture below shows 3 sets of balloons, all with a particular charge. Which of the picture(s) is true? Explain.Then explain why the other 2 pictures are i
Given the following information, determine if one of the brands is a better buy. Brand A: 14 ounces for $44.66 Brand B: 20 ounces for $63.80 a. Both brands cost
Factors of 16? Prime or composite?
In a chemical reaction, 28g of iron reacts with 16g of sulfur to produce _________ of iron sulfide.
Four balls of wool will make 8 knitted caps. How many balls of wool will Malcolm need if he wants to make 6 caps?
which of the following areas can be accomodated in the playroom of a three- to four- year -old group? 1.personal expression 2. processing impression and ideas 3
Which of the following is an example of qualitative data?