glenmoser43 glenmoser43
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

peanuts cost 1.60 per pound and raisins cost 2.30 per pound brad wants to make 8 pounds of peanut and raisin mixtures that cost 2.20 per pound how many pounds of peanuts and raising should be used

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Without ribosomes, a cell would not produce
Which is the best estimate for the weight of a stapler 4 ounces for pounds 4 inches or feet
how does the water cycle affect weather in california
Comparing and Extending Ratios Pam and her brother have a pattern to saving money. Pam has saved $40 and her brother has saved $100. Pam says that this mean
Triangle ABC is similar to triangle XYZ by the AA Similarity Postulate. Also, m∠A = 39° and m∠C = 24°. What is m∠Y?
The height of a cone-shaped statue is 9 ft, and the diameter is 4 ft. What is the volume of the statue? Use 3.14 to approximate pi, and round answers to two dec
80% of ____ games is 32
What is the formula of the area of a triangle
The idea that people are free to do as they please, without control by government is found in which of the following: A. Democracy B. Republic C. Anarchy D. Sov
Does a stove have mechanical energy