kamonijsloan2006 kamonijsloan2006
  • 22-01-2024
  • Advanced Placement (AP)
contestada

A business spends $2000 on rent and $3000 on kitchen equipment. It needs $300 for materials, $200 for labor per unit made. Each unit is sold for $1000 dollars. What is the profit after 1 unit sold? FC: VC: R: X:

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

According to Aristotle, tragedy and comedy are forms of _____. epic poetry poetry music dithyrambic poetry
12 for 3 paperback books $28 for 7 paperback books
marcus can buy 0.3 pound of sliced meat from a deli for $3.15 how much will 0.7 pound of sliced meat cost?
There are 6 rows of 16 chairs. In the first 4 rows 2 chairs on each end are reserved. The rest of the chairs are for students. How many chairs are for the stude
Body composition is examined with regards to ____ (A. lean, B. bone, C. muscle) mass in proportion to body ____ ( A. Fat, B. organs, C. weight)
name two methods that business used to increased their profits
Characteristics used to classify a group of the population that shares common characteristics, such as age, gender, class, etc., is called __________.
what did ancient mesopotamia offer early people that encouraged them to settle and build civilizations
divide the sum of 4 and 3 by 5
Which sentence would stand out the most when scanning a paragraph