tishanjohnson075 tishanjohnson075
  • 25-01-2024
  • Mathematics
contestada

Kevin bought snacks for his team's practice. He bought a bag of popcorn for $1.60 and a 8-pack of juice bottles. The total cost before tax was $16.80. How much was each bottle of juice

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Sarah's class recycled 3. 7 7/9 boxes of paper in a month. If they recycled another 9 2/8 boxes the next month what wasvthe total amount recycled
If 1+4=5 and 2+5=12 what does 8+11=
Which muscle below is a 2nd class lever? A) Gastrocnemius B) Biceps Brachii C) Flexor carpi ulnaris D) Extensor carpi ulnaris
of the 600 workers at a factory, 8.5% belong to a union. how many workers are in the Union?
Pedro tapes a 3 5/6 piece of paper to a 2 3/4 inch of piece with no overlap. how long is the piece of paper he made?
If 1+4=5 what is 8+11
Which is not an improper fraction equal to eight
Does “actions speak louder than words” refer to leadership, mentoring, or teaching by example?
If a DNA template strand has a sequence of 3' TACAATGTAGCC 5', then the RNA produced from it will be which sequence? A.) 3' AUGUUACAUCGG 5'. B.) 3' TACAATGTAGCC
Eleven members of the Middle School Math Club each paid the same amount for a guest speaker to talk about problem solving at their math club meeting. They paid