itzelflores11 itzelflores11
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

16oz to $4.88 unit rate

Relax

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-08-2017

divide 4.88 by 16 to get unit rate

4.88/16 = 0.305 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

how many times does 1/4 go into 3??
6 is 12% of what number?
6 is 12% of what number?
How do I Solve: X-1<3
Express 165 as a product of prime factors
Explain the process to take place in stroma
It has one more vertex than an octagon and two fewer side than a hendecagon. What is it?
Which is bigger 0.96 or 19/20
Ions are held close together by a
The Sun's surface temperature is closest to _____. A. 3,500 K B. 6,000 K C. 11,000 K D. 30,000 K