abrosales3 abrosales3
  • 23-04-2024
  • Business
contestada

The standard cost of Product 21 includes three hours of direct labor at $12.70 per hour. During July, the company incurred 3,800
hours of direct labor at an
average rate of $13.20 per hour. It produced 1,300 units. Compute the price and quantity variances for
labor.
Labor price variance
Labor quantity variance

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

The best measurements of the mass of the black hole at the galactic center come from.
research that a marketer collects from existing sources that relates to a current marketing effort is called
In an aqueous solution, what particle do acids donate?
I need help right now thank you..
how do salty substances trigger the sensation of salty taste as compared to the sensation of sweet taste?
Why do we celebrate Thinks Giving?
maria and charlie can deliver 45 papers in 3 hours. how long would it take them to deliver 51 papers
Most u. S. Grocery stores sell a variety of boxed breakfast cereals. This observation indicates that the boxed breakfast cereal market is.
Каково значение закона сохранения массы веществ?
People who receive a promotional impression and who give some thought to buying the product are considered a. sales leads. b. referrals. c. prospects.