corcoranrobert9314 corcoranrobert9314
  • 24-04-2024
  • Business
contestada

XYZ, Ltd., uses 36,000 units of a product each year. Carrying costs are $1.20 per unit a year, and ordering costs are $96. If XYZ orders 1000 to 1999 units, the price would be $2.25. For 2,000 to 4,999 units, the price would be ________?
1) $2.25
2) $2.50
3) $2.75
4) $3.00

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

The early Earth had numerous heat sources for igneous activity, including which of the following? Choose one: A. decay of all of its radioactive elements, almos
Fe + H2SO4 --> Fe2(SO4)3 + H2
HURRY! Solve for x. −1/5 (x−4) =−2 Enter your answer in the box. x=
I NEEEDDD HELPPPPPPP
Select all expressions that are equivalent to 2x+3x+8-3x-2.
briefly describe bohr's model postulates and its limitations.​
I NEED HELP ASAP!!!!!!!!!
A local little league has a total of 65 players, of whom 40% are right-handed. How many right-handed players are there? There are right-handed players.
Plz, HELP ME!!! I WILL MARK YOU BRAINLIEST Melanie took two identical thermometers, one with its bulb painted black and the other with its bulb painted white.
For each ornament that a worker makes, he is paid $1.15. He makes 4 ornaments every 15 mins.Fimd the amount he earned in 3 hours