yoannalopez22
yoannalopez22 yoannalopez22
  • 24-04-2018
  • Mathematics
contestada

A twelve-pack of juice costs $4.20 .An eighteen-pack costs $5.40. Which is the better buy?

Relax

Respuesta :

sartu sartu
  • 24-04-2018
18 pack because the 12 pack will cost 0.35 cents per juice while the 18 pack will cost 0.30 cents per juice
Answer Link

Otras preguntas

What does Capulet say about Romeo? A: He is a “villain” B: He is too weak to be a threat. C: He will get his when the time comes. D: He is a respectable lad
Rounded to the nearest whole number, how many electrons are in an atom of zirconium?
Prat Esmassage sasatorence
What is the measure of the reference angle for a -289 angleA. 89B. 71C. 289D. 19
If I spend 3/4 of the money in my pocket and then 1/2 of what is left. What fraction of the sum remains? Please hurry
Complete the expanded form of this number. 62,719 Enter numbers from greatest to least place value starting on the left.
can someone assist me with this, has me maddrop menu 1:A. y-axisB. x-axisC. line y=xD. line y=-xdrop menu 2:A. 4 units to the right and 10 units upB. 8 units to
What is hypocalcemia??
Please help! I'll give brainliest
What is the measurement of 0? 4 cm e 12cm o A. 4 radians o B. 3s radians o C. 3 radians o D. 4 radians