iqbalkamal iqbalkamal
  • 24-02-2016
  • Mathematics
contestada

7 pounds of grapes cost 10.43.how much does 3 pound cost

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2016
So what you would do is divide $10.43 by 7 and multiply that answer by 3.

$10.43 divide 7 = $1.49 and then $1.49 x 3 = $4.47. Therefore the answer would be $4.47.
Hope that helps!
Answer Link

Otras preguntas

It's very urgent which of the following statements about corporation is true 1) they are more common then partnerships in the U.S. 2) they are the most inexpens
Which statement best describes the historical significance of the Declaration of Independence?
(41/3-12/4) divided 4/15
Is the answer right?
solve the following quadratic equation m²+4m=32please help !!​
The particular animals of a given geographic region are called its __________. A. flora B. fauna C. packs D. herds Please select the best answer from the choice
PLEASE HELP ASAP!!! (answer in decimal)
An expression is shown below: \sqrt(50)+\sqrt(2) is it irrational or rational
Determine the measure of the interior angle at vertex E. A. 50 B. 90 C. 30 D. 150 PLS REPLY FAST THIS IS URGENT
HELP ASAP PLEASEE PLEASEE! Read this sentence from the text:Perhaps, long before the mites and parasites moved in, humans took away enough of the bees' habitat