karmony2022
karmony2022 karmony2022
  • 23-07-2018
  • Mathematics
contestada

a box of 144 garbage bags costs $12. at this price,how much are you paying for each individual garbage bag? (round to the nearest cent.)

Relax

Respuesta :

Natren Natren
  • 23-07-2018
Divide the number of bags by the price of the box and that equals the price of the individual bags which is .08 cents
Answer Link

Otras preguntas

help pls2sssssssssssssssssssss 260 52 50 150
Which phrase describes the algebraic expression n + 14?.
Midterm Part 1 A high school principal has to choose an academic team of four people. She decided to choose them from an AP Statistics class of 19 people. How m
How did ancient Chinese in the Manchurian plane live and adapt to the geography? LOTS OF POINTS
Colton gave out a survey to some students in his school about their favorite color. 470 of those surveyed said their favorite color was blue. If 94% of the stud
What was the effect of coronavirus on the economy?
4. Name three countries in which Andean music originated. I
Think about the text The Giver by Lois Lowry to answer questions 1-3
THIS IS MY LAST QUESTION AND ITS DUE RIGHT NOW
What is an advantage of using natural gas rather than a coal burning power plant?