Fay2121
Fay2121 Fay2121
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

Olive oil

Amount: 3 cups

Unit cost: $17.50/gallon

Total cost =

Relax

Respuesta :

kittenpaci1414
kittenpaci1414 kittenpaci1414
  • 25-09-2018

i think the answer is 3.27

Answer Link
jamiyaellis6
jamiyaellis6 jamiyaellis6
  • 25-09-2018

the total cost is $52.50

Answer Link

Otras preguntas

The cost of 2 pounds of coffee is $17.95. To the nearest dollar, what is the cost of 5 pounds of coffee?
Hi, I need help with this I don't really understand :[ Giant anteaters live in Central and South America. As their name suggests, they eat ants and termites. Fi
When one evaporates a pure substance, what would be seen after this evaporation?
What is the total net charge of an atom that contains 13 protons and 10 electrons? * *0 *+3 *-3 *+13 *-13
(2x3Discuss TWO ways in which some cultural views that exist may affecta relationship negatively.​
Which of the following is part of a Donkey group 1. Tiger 2. Dog 3.Elephant 4. Human
2-2*2+2 20 points for whoever gets this right
What are the answers ?
choosing a purple green black or silver bike having 10, 18, 21 or 24 speeds
Which statement is true about Hinduism? Hindus do not believe in reincarnation, or rebirth into a different body, after death. Max Weber argued that Hinduism en