lexib4
lexib4 lexib4
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

If a half gallon milk costs $1.24, what is the cost per pint?

Relax

Respuesta :

simpter
simpter simpter
  • 25-09-2018

Hello! The answer is: $0.31


Answer Link

Otras preguntas

When people who buy insurance change their behavior after the purchase because they are protected from loss by the​ insurance, the insurance market is said to f
Trade in the Vedic Age led to 1. the rise of kingdoms because of the importance of controlling land and long-distance travel routes 2. the building of an exten
What is crucial factor to small business success
Write 56.78 in one significant figure
Which detail shapes the theme that one’s race can place one in a position of great danger in the South Africa of Cry, the Beloved Country?
Photosynthesis cannot be completed without: oxygen carbon water sugar
What is 1 divided by 1/5
a common urinary disorder
in the right triangle PQR, sin P = 0.8. what is the length of RP?
Just answer Holidays/Rituals! Thanks, WILL GIVE BRAINLEST!