dalylapastor25 dalylapastor25
  • 25-02-2019
  • Mathematics
contestada

at the supermarket, gum is sold in packs of 8 pieces each . one pack of gum cost$ &1.92. what is the unit cost per piece of gum?

Relax

Respuesta :

awo
awo awo
  • 25-02-2019

the unit cost per piece of gum is 0.24

Answer Link

Otras preguntas

Your answer is incorrect. There are 90 students in a speech contest. Yesterday, 2/5 of them gave their speeches. Today, 2/3 of the remaining students
The sides of a triangle are 15, 20 and 25. Find the length of the shortest altitude
what was one cold-war goal of the Marshall plan
The U.S. government introduced rationing mostly in order to
what's larger 7 1/4 or 7 1/8
Which words in the sentence are the appositive? Which word does the appositive rename? Dylan, last year's runner-up, hopes to win his first championship belt in
How can you prevent cyber bullying?
which description is least likely to be true of a totalitarian state? All political power is held by a single party Government strictly controls all media Commu
the tail of a Boeing 747 is 63 feet 8 inches tall. How many inches tall is the tail?
Please please help me !!??? "The artist painted a beautiful picture" is in the active voice. True False "Victoria beams like a ray of sunshine" is a metaphor in