naeaamm8245 naeaamm8245
  • 26-02-2019
  • Mathematics
contestada

Matthew bought 13 used video games that were on sale at a store.He paid 84.37 for the games.If each video game cost the same price,how much did 1 video cost

Relax

Respuesta :

Careywang
Careywang Careywang
  • 27-02-2019

The equation is basically just 84.37 divided by 13. This will give you an equal cost of each vg as 84.37 is the total cost and 13 is the amount.
Answer Link

Otras preguntas

89.396668... rational or irrational number?
Matrices in the elements​
If I have 147 cups for a party and don’t have enough and Sarah gives me 154 how many do I have?
If the angle m/_AEB=47 and angle m/_AEC=105 with the angle AE = 0, what is m/_BED
What are the 4 basic operations of arithmetic?
Solve the system of inequalities y>x+5 y<2x+2
20. Henry Purcell composed music with texts in ,his vernacular. AMS O A. English O B. Latin OC. German O D. French
comparing the ___ of an object with with that of a liquid will tell you weather or not the object will float in that liquid
please tell me how to solve this, but don’t give me the answer, i want to try by myself last year a community had 32 incidents of vandalism. this year they had
What do scientists call a chain reaction that makes a new element