sanchitcoolcham5503 sanchitcoolcham5503
  • 25-04-2019
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. Pumpkins cost $1.80 per pound. There are 16 ounces in 1 pound. How much did Susan's pumpkin cost?

Relax

Respuesta :

grace200452 grace200452
  • 25-04-2019

$3.96 i think i just did the math

Answer Link

Otras preguntas

During the Abbasids, Ibn Muqaffa wrote Risala fi’l-sahaba. The person and his writing brought a change in the socio-political and religious domain. What was the
please help me thank you!!!!!!​
Countries that do not have enough resources to meet the needs of their population are said to be suffering from what? A. Overpopulation B. Urbanization C. Pollu
Write 4 7/10 as an improper fraction
PLEASE PLEAS HELP ME !!! please help me I will give BRAINLY , 5 STARS and a THANKS
what is the area of the trapiozd 12 in base 6 in height
Two angles of a triangle measure 37º and 54° respectively. Is this triangle acute, right or obtuse?
help me please!!i need the answer now:(​
Question 1 of 10 What is a flame test used for?
This is for my music appreciation class.The two songs used were "Lose Yourself" by Eminem & "U Can't Touch This" by MC Hammer. What things were similar betw