suady
suady suady
  • 23-05-2019
  • Mathematics
contestada

4.5kg of oranges and 3kg of apples cost a total of £3.87 2.5kg of oranges cost £1.40 Work out the cost of 1kg of apples.

Relax

Respuesta :

karki145 karki145
  • 29-05-2019

Answer:

=£0.516 is 1 kg of apples

Answer Link

Otras preguntas

three of the following actions were taken by louis xiv of france. which was not? a) he tried to expand french territory. b) he reorginized the french army. c) h
why does an ordinary atom have no charge?
Jack earns $50 for washing cars on the weekend. He makes an average of $4.25 in tips per hour. Write the function of Jack's earnings, and solve for how much he
60×4=____tens×4=__tens=___
U S is 12,383 miles long Canada is 113,211 miles longer how long is Canada
Lydia bought a shirt at 20% off its retail price of $40. She paid 5% tax on the price after the discount. How much did Lydia pay for the shirt?
What happened as a consequence of the boycott?
Which is bigger 40% of 200 or 1/3 of 150
The simple predicate is the same thing as the _____.
Yvonne bought 4 7/8 yards of material to make a dress. If Yvonne wanted to make 3 dresses that use 4 7/8 yd of fabric each, explain how she could use estimation