pompalarissa1234 pompalarissa1234
  • 21-10-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one package of
strawberries for $3, then how many can
you buy with $9?​

Relax

Respuesta :

punnyfriends6
punnyfriends6 punnyfriends6
  • 21-10-2019

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link
jazxie
jazxie jazxie
  • 21-10-2019

Answer:

you can buy 3 packages

Step-by-step explanation:

1 package = $3

1×3=3

2 packages= $6

2×3=6

3 packages=$9

3×3=9

Answer Link

Otras preguntas

the bacteria which grows best as aerobes but can grow without oxygen also​
What else is produced during the replacement reaction of magnesium and hydrochloric acid?
COSO ---(3-O Example: Find the aa) u =<4,3% and v= <2,5)calculatormay-9/15V29)35. Determine the values of x that cause the polynomial function to be zero,
What does the principle of uniformitarianism state
Given that (Triangle)MNO is similar to (Triangle)RST, determine the perimeter of (Triangle)RST.
. What's the correct letter name for Ð1 below? A. B. C. D.
Simplify and select the answer with the appropriate restrictions for the variable. Will give Brainliest answer.
JUST HELP ME 25 POINTS
what information from the text is NOT supported by data on the chart
How do you solve for the quotient of (x^-1) - 1 ÷ x - 1?