kathie28 kathie28
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

Problem Solving
13. Jessica bought 4.75 pounds of bananas
at $0.72 per pound. How much did the
bananas cost?
​

Relax

Respuesta :

jess178939
jess178939 jess178939
  • 25-10-2019
The bananas weighed 6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

How 9/11 has affected and changed our society? (in a small paragraph)
The economy size is always the best buy. True False
Which are solutions to the equation x3 – 5x2 + 2x + 6 = 0? Round each solution to the nearest tenth. Check all that apply. X = –0.9 x = 0.8 x = 1.7 x = 4.2 x =
what is the domain and range of the function f(x)=-3(x-5)²+4
what are most crashes caused by
how do i know if a table is linear
What is the distance between (-2 1/3,-3) and (1,-3)? (In fraction form)
Geoff and Max are college roommates. Geoff can clean their apartment in 2.5 hours and Max can clean their apartment in 3.25 hours. How long will it take Max and
is 489 greater than 605
Factor the expression 20k+50 explain every step you did