thegamingwolf0502
thegamingwolf0502 thegamingwolf0502
  • 26-10-2019
  • Mathematics
contestada

What is the cost of nine ounces of cheese at $0.80 per pound?

Relax

Respuesta :

Classified100
Classified100 Classified100
  • 26-10-2019

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

$0.80/16 * 9

Answer Link

Otras preguntas

Find the amplitude of y = -2 sin x. (2 points) Group of answer choices -2π 2π 2 pi/2
what is the meaning of cooking?​
3. They each have a brother who weighs 40 units. Whose brother weighs 40 pounds, and whose weighs 40 kilograms? Explain your reasoning
1. Josiah's checking account was at $104,24 on Monday. One of his checks was cashed on Tuesday and his account went down to - $23.99. What was the value of the
What were the 3 main reasons Italy was the ideal birthplace for the Renaissance?
PLEASE HELP QUICKLY THANK YOU APPRECIATE IT ​
How does katagiri react to the giant frog in his apartment
What is bicarbonate?
4. How can you relate this activity(Singing Atin Cu Pung Sing Sing) to the music of Southeast Asia?
The highlights our shared human nature and differences.