Relax

Respuesta :

Answer:

Step-by-step explanation:

Divide 20.34 by 6 and you should get 3.39

xinyiz
20.34/6
You want to find the cost per gallon, and there are 6 gallons for $20.34
Thats why you need to divide by 6 to find the cost of one gallon