kgarciax22 kgarciax22
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

You but butter for $4.29 a pound. One portion of onion compote requires 1.7 oz of butter. How much does the butter for one portion cost?

Relax

Respuesta :

cinnamoonroll
cinnamoonroll cinnamoonroll
  • 22-11-2019

Answer:

$7.29

Step-by-step explanation:

$4.29 per lb of butter

Need 1.7 lb of butter

4.29 · 1.7 = 7.293

≈$7.29

I hope this helps! :)

Answer Link

Otras preguntas

2) Tony saved _ _ow_ _ll in his freezer.
1. What does Gross Domestic Product mean?2. The______ a country's GDP, the better the country's standard of living.3. What are 4 factors that lead to a countrys
In "The Maori: Genealogies and Origins in New Zealand,” which evidence best helps the reader infer that the Maori people live in a difficult climate? As Tû's de
what is 79 times 703 over 60 to the second power
Need Help with this physics question, just a written response
my drawing hope u like it​
Avery destroyed part of the bacteria, which meant that transformation did not occur. What part of the bacteria did he destroy? A. proteins B. DNA C. lipids
help me with this step by step
P= R-C/N (R)help please fast​
x divided by 2 equals seven divided by 10