nicole9337 nicole9337
  • 23-11-2019
  • Mathematics
contestada

a grocery store sells a bag of 4 lemons for $0.79. Which pricing option would result in the same unit price for each lemon

Relax

Respuesta :

Cathi Cathi
  • 23-11-2019
.79/4= .197. Or 20 cents each
Answer Link

Otras preguntas

How do you graph this equation -4x-5y=-10
What is the equation of the graphed line?      A. y=6xB. y=1/6xC. y=-1/6xD.y=-6x
List 4 physical properties of each of the following: a) a piece of paper b) 500g of butter c) a glass of milk d) a candle
What is one organelle that all prokaryotic and eukaryotic cells have? A: ribosomes B: cell wall C: vacuole D:nucleus
What sign indicated doom for Penelope's suitors in Odyssey
Once a fertilized egg attaches to the lining of the uterus, it is called what?
why do overlapping niches lead to competition ?
In the South American Andes, the altiplano between the Cordillera Oriental and the western Cordillera Occidental is widest in A. Bolivia. B. Ecuador. C. Peru
6|6-4x|=8x+4 Need help solving the equation. I need help checking the extraneous solutions too.
Although Plato and Aristotle disagreed with democritus what did his theory suggest was true about all matter?