terianlilian
terianlilian terianlilian
  • 22-12-2019
  • Mathematics
contestada

if Elena's ice cream cost $3.50 more than Jada's ice cream, how much more did Elena's toppings weigh​

Relax

Respuesta :

acoolguy544
acoolguy544 acoolguy544
  • 18-11-2020

Answer:

8 ounces more

Step-by-step explanation:

Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-11-2020

Answer: 8 Ounces More

Answer Link

Otras preguntas

How did anti-Semitism propaganda, such as posters, radio programs, and movies, impact Germany? (Choose 2 answers) It caused German citizens to become sympatheti
Why are Voltaire’s ideas so radical during this time?
Of the 168 hours in a​ week, as a full time​ student, you should spend how many hours per week on school​ work?
How did Chandragupta create the first Indian empire? A)He waged wars to conquer vast territories. B)He won supporters over a large area by reducing bureaucracy
Which statement is equal to 8(26)?
find a number such that 10 less than two thirds the number is one fourth the number
!!!URGENT!!!10 points!Use substitution to solve the system of equations.4x+y=02y+x=-7
which term is used for the division of political authority among branches of government?
There things that affect a historian’s perspective on past events are
Please help 10 points