mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Relax

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

individual organisms change in response to pressure from their environment. do you agree or disagree with this statement? Explain.
Points A (-10,-6) and B (6,2) are the endpoints of AB. What are the coordinates of point C on AB such that AC is 3/4 the length of AB? a. (0,-1) b. (2,0) c. (-2
what is 7/6 ÷ 4 in simplest form
a number is 42,300 when multiplied by 10. find the product of this number and 500.
one table has 75 cupcakes, 1 table has 60 cookies, usng both how many rectangular arrangements can I get
3(x-4)=5(x+2) a. x=11 b. x=-11 c. x=1 d. x=-1
What is: X/6+4=15 In simplest form?
Which number has the greatest absolute value? a. –20 b. 10 c. 0 d. –10
Private land is generally used for _______. a. homes b. businesses c. factories d. all of the above
Which of the following was NOT a compromise designed to ease tensions in between the North and South? a. The Wilmot Proviso b. The Compromise of 1850 c. The