neasiag neasiag
  • 27-01-2020
  • Mathematics
contestada

Fruit-O-Rama sells dried pineapple for $0.25 per ounce. Mags spent total of $2.65 on pineapples. How many ounces did she buy? I’m

Relax

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 27-01-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2.65 / 0.25 = 10.6 oz <===

Answer Link

Otras preguntas

Why did Congress pass the National Defense Act and the Naval Construction Act in 1916?
what were three ways spartans were different  from other people in greece?
Ship routes that were called Triangular Trade were three-legged journeys that traveled between different countries. true or false?
What is 600/100 in simplest form?
what does Que tal mean in spanish
What is the largest to the smallest from 2/3, 1/2,3/5 and 7/10
How did WWI change the lives of women
how much will the taxi driver earn if he takes one passenger 4.8 miles and another passenger 7.3 miles explain your process
What Times what equals 66
what is the main elements in a plastic cup