Ashlynnpuffer Ashlynnpuffer
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

If 3 oranges cost $1.75, how much
would 20 oranges cost?

Relax

Respuesta :

leilaawan28
leilaawan28 leilaawan28
  • 23-03-2020

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

1.75/3= 0.6 (1dp)

0.6 x 20 = 12

Answer Link
TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 23-03-2020

Hope this will help u....

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link

Otras preguntas

Why should you practice good sleep hygiene
On which continent is the Nile river located
Manny and franz plan to have a party. To celebrate our graduation.
a rectangle has a length of 7 meters longer than double the width. the perimeter is 134 meters. find the dimensions of the rectangle.
For how many positive integer values of N will the expression 18/N + 2 be an integer?
In a multiplication problem the number you multiply is the
The essence of _______ is to make sure you convey the meaning of an authorâs words using your own words.
can someone help me pls? Factor completely −3x2 + 6x − 9. (1 point) −3(x2 − 2x + 3) −1(x2 − 6x + 9) −3x(x2 − 2x + 3) −3(x2 + 2x − 3)
Why does potassium permanganate diffuse faster than methylene blue?
The sum of the roots of the equation x 2 + x = 2 is: