skinnerwarda skinnerwarda
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

A 12-punce box of cereal cost $2.29, What is the unit price to the nearest tenth of a cent/

Relax

Respuesta :

nerdsrule
nerdsrule nerdsrule
  • 23-08-2016
I'd say it could be $2.40. I hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Who, in ladies figure skating, holds the current world record?
If y varies directly with x, and y = 18 when x = 4, what is the constant of proportionality?
The representatives anticipated that the Declaration of Rights and Grievances would lead to:
If f(x) = 2x^2 + 1 and g(x) = 3x - 2, what is the value of f(g(-2))?
What is the largest possible product for 2 even integer whose sum is 32
how would you write 62.22 in expanded form
Which of the following is a major difference between lactic acid and alcohol fermentation? Alcohol fermentation releases carbon dioxide, while lactic acid ferme
how would you write the number 421.5 in expanded form
How to round a whole number to the nearest tenth?
Which unit can be used to express the concentration of a solution? (1) L/s (3) ppm (2) J/g (4) kPa