YeetyMcEasy
YeetyMcEasy YeetyMcEasy
  • 21-05-2020
  • Mathematics
contestada

6 cookies cost 36 dollars, what is the price of 1 cookie

Relax

Respuesta :

bubuhonono
bubuhonono bubuhonono
  • 21-05-2020

Answer:

1 Cookie = $6

Step-by-step explanation:

6/36 = 1 cookie for $6

Answer Link
Аноним Аноним
  • 21-05-2020

Answer:

6.00 each

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can anyone plz with steps
the mean of seven numbers is 15. when three numbers are added, the mean of ten numbers becomes 12. find the mean of the three numbers.​
define singular noun​
Find the 11th term of the arithmetic sequence 2x - 2, 5x – 9, 8x – 16,...
All of the following contributed to the economic success of the Middle colonies EXCEPT wheat, tobacco, major ports and navigation rivers
I fly when I'm born, lie down when I'm alive and run when I'm dead. What am I?​
What is the value of X?​
Why is international employment important? How does it help for economic development of the country? classify​
Find an app designed to support a business process. What is the business process? How does the app propose to improve it?
you buy 4 video tapes for 14.99 each and 3 dvds for 19.99 each find the total cost of the movies