issjsjjshdh issjsjjshdh
  • 21-05-2020
  • Health
contestada

Saffron costs $7.80 for ⅛ of an ounce. How much does 8 ounces cost?

Relax

Respuesta :

220505 220505
  • 21-05-2020

Answer:

499.20

Explanation:

Because 7.80x8=62.40

And 62.40x8=499.20

Answer Link

Otras preguntas

what is 3x+3=-27  what is x
Having trouble with trigonometry , please help.CSCx (1 + SINx) = 1 + CSCxprove the identity
Convert 2000 g/l to the unit g/ml
What did John Mitchell tell the Senate about Richard Nixon?
What Was the Alaska Purchase?
what branch of government makes the laws
How can you check if drew the right graph 1. by looking at the slope2. looking at the intercepts3. by taking random points on your graph by using this equation
Help with line equations?
What Is the Myocardium?
Please tell me what is a Tonal Language?