Yahoskarod09 Yahoskarod09
  • 24-07-2020
  • Mathematics
contestada

Pecans sell for 7.95 per round. How much will 3.2 pounds cost? NEED STEP BY STEP EXPLANATION.

Relax

Respuesta :

rayneelangley rayneelangley
  • 24-07-2020

Answer:

$25.44

Step-by-step explanation:

if they sell for 7.95 and you get 3.2 you do 7.95 times 3.2

Answer Link

Otras preguntas

Why was The Santa Fe railroad important to Oklahoma's history??
Anyone know the answer to this
Rge vertical structures that help support the weight of the structure overhead?
If 2.5 pounds of a certain grain cost $1.75, how much will 5.3 pounds of the grain cost?
simplify - 2×y + 3 × - 2xy + 3x
how many cells does chenille plant have
Concerning state funding for education, _____. states pay the same share of local school costs across the entire nation every state has at least two public stat
what is the perimeter of rentangle 4m×5m
Ben walks at a rate of 3 miles per hour. he runs at the rate of 6 miles per hour. in one week, the combined distance that he walks and runs is 210 miles. write
Is the study of the causes and distribution of health, disease, and impairment throughout a population.?