chisholmt6245
chisholmt6245 chisholmt6245
  • 21-08-2020
  • Mathematics
contestada

I need help on this question, please stop by.

I need help on this question please stop by class=
Relax

Respuesta :

snog
snog snog
  • 21-08-2020

Answer:

last option from the left

Step-by-step explanation:

To find the price of one water bottle, we can calculate 6 / 24 because 24 bottles cost $6. Now, to find the price of 10 bottles, we can multiply the price of 1 bottle by 10 so the answer is 6 / 24 * 10.

Answer Link

Otras preguntas

Diego pratices guitar for a total of 9 3/4 hours each week. He practices for 3/4 hoir each time. How many times does diego practice guitor each week?
The electron a. is where protons and neutrons are found. b. is the smallest part of an atom. c. is positively charged.
Plz give me those answer..Give me those answer.Plz tomorrow I had a test..Plz
find measure of the marked angles
many solid air fresheners work by releasing particles into the air. Which change of state is this an example of
if I rent a boat for $25 per hour and a charge additionally $12 for fuel is the number of hours I rent the boat proportional to the total cost
In what room does the following item belong: el microondas
write a real time problem where you would have to multiply 120 and 75
What is 9 fifthteenths in simplest form?
By the year 2050, the world’s population is projected to be