leahangeles051507 leahangeles051507
  • 25-08-2020
  • Mathematics
contestada

Jane bought a package of paper priced at $1.98 and 2 pens priced at $0.49 each. The tax on the entire purchase was $0.18. What was the total cost of the items?

Relax

Respuesta :

ryleigriffin
ryleigriffin ryleigriffin
  • 27-08-2020

Answer:

The answer to this problem is $3.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

plz help me i dont want the answer i just wanna know how to do it if i fail this test i fail my grade plz hep
write a numerical expression for the verbal expression eighteen more than five
plz help...Reply to these statements with a question.​
What is the product? -1/5(-2 1/4)
what s the equation of the line that passes through the points (1,8) and (-2,-7)?
why were the the pyramids necessary
Fairhaven Composite Poles manufactures fishing poles that have a price of $125.00. It has costs of $90. A competitor is introducing a new fishing pole that will
Please help me, please I need the answers I am gonna fail
you go to rajas to borrow his physical look Raja is not at home so you leave a message for him requesting him to send you the book to his brother Rahul the next
2-4a = 16 What is the solution