tamiyahali tamiyahali
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

Dylan buys 3.2 pounds of grapes for $2.56. What is the price per pound of grapes

Relax

Respuesta :

sinadarabi123
sinadarabi123 sinadarabi123
  • 21-09-2020
The Answer To This Question Is $0.64/lb
Answer Link

Otras preguntas

Why does Marian go to the nursing home in "A Visit of Charity"?
which features of earth is part of the hydrosphere air, fish ,glaciers, rocks
thomas paine was a british writer who moved to
help me simplify, I will give you 29 points!!!!
María está durmiendo. correct incorrect
Determinr quotient of 1 2/3 ÷ 4/5
do objects tend to stay moving because of a force called Interia
identify an advantage of working in teams. A-less wasted time B-more ideas C-less skills D-strong work ethic
find the standard deviation of this set of data 15,21,15,20,19 Round to the nearest thousandth as needed
Read the excerpt from "The Storyteller." The child moved reluctantly to the window. "Why are those sheep being driven out of that field?” he asked. "I expect