carliy809
carliy809 carliy809
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Helppppp meeee:((((




Estimation
Fruit Prices
Karla is making fresh grape jelly. She buys 18.7
pounds of grapes
Cost (per pound)
Estimate the total cost.
$2.78(18.7)
ples
$1.89
Karla will spend about
on grapes
$5.28
$19
$36
$40
$278
$60

Relax

Respuesta :

kkne577
kkne577 kkne577
  • 16-10-2020

Answer:

Karla will spend $60 on grapes.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which Kelvin temperature is equal to 200.°C?
what is the possessive case?
What expression represents the number of squares in terms of the figure number?
How many faces edges vertices does a decagonal prism have ?
Our body needs iron. Certain foods are rich in iron and iron tablets are usually recommended by doctors. but neither the food nor tablets are hard like iron? Wh
Julius Caesar, hero or tyrant?! And why????
How do I solve for x and state the restriction if (a-c)/(x-a)=m
Calculate the slope of a Line that intersects point (6,2) And ((-4,-3). A.1/2. B.2/3 C.4/5. D.7/8. For me the answer are a. Please help me.
Homophones ~~~ a) a female sheep / an evergreen tree b) sandy shore / kind of tree c) guided / a metal d) opens lock / harbour e) flat land / joiner's tool f)
How do I solve for x and state the restriction if (a-c)/(x-a)=m