kristanpotts14 kristanpotts14
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Find each rate and unit rate $8.96 for 8 pounds of grapefruit?

Relax

Respuesta :

princessdeaja
princessdeaja princessdeaja
  • 23-09-2020

Answer:

the answer should be 0.96

Answer Link

Otras preguntas

What is the second most abundant element in the universe? a. h b. c c. fe d. he
Why were the Americans justified in fighting the British?
Carina spent a total of $5.27 buying a pineapple for $3.40 and several pounds of tomatoes that were on sale for $0.85 per pound. To determine the number of poun
how would i graph | x |= 5?
Which of the following was an important element of romantic literature? A.rationalism and well-reasoned ideas B.an emphasis on society C.personal and spiritua
If f(x) = x^2 + 1 and g(x) = 3x + 1, find 2f(1) + 3g(4)
Which number can each term of the equation be multiplied by to eliminate the fractions before solving? 6 –3/4x + 1/3 = 1/2x + 5
Which of the following was NOT an important component of the “American System”?
A student streaks a plate using inoculum from a broth culture tube. the culture tube was labeled escherichia coli, indicating that the culture was composed of a
reflection on 10 benefits of reading: why you should read every day