Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2016
  • Mathematics
contestada

A 12-pack of 8-ounce juice boxes cost $5.40 how much would an 18-ounce of juice boxes cost if it is a proportionate price??
A. $9.40 B. $8.10 C $3.60 D. $12.15

Relax

Respuesta :

xxRichie123
xxRichie123 xxRichie123
  • 09-12-2020

Answer: c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the smallest angle of rotational symmetry that maps a regular octagon onto itself? Enter your answer in the box.
Is this Correct? Please tell me..
Which expression is equivalent to (3−22)+5 ? ​ a.32−5 ​ b.22−5 c.5−32 d.5−22
A cash crop is one that is raised primarily for. A.sale. B.food. C.a farmer's own ise. D.a colony's home country
Louis wants groups of 6 daisies and 8 tulips for flower arrangements. He already has 24 daises. How many tulips will he need?
The significance of the septum of the human heart is most closely related to _____.
How did women's social and labor position contribute to the rise of a women's movement?
What would be the value of 8 if it were in the thousands
A farmer sells produce at the market,in 38-pound crates. If he sells 100 crates,How many pounds has he sold?
Which characteristic of a pine tree is an adaptation to the climate of the northwestern coniferous forests?