lesjua8013 lesjua8013
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Is the cost of purchasing apples for $1.75 per pound a proportional relationship? Math

Relax

Respuesta :

gregofthesteig
gregofthesteig gregofthesteig
  • 21-10-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes because it is the same price per each pound.

Answer Link
captionbrohab captionbrohab
  • 21-10-2020

Answer:

yes it is

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

log7 1/49=-x-2 hate math so bad it won't even let me sleep
how do I expand this?    3(2y-5)
identify the greatest common factor or label as prime ** 28a^2-4ab
how did hitler become chancellor?
Why does a compass point to the east or west of true north in different locations?
When 0.2mol of calcium reacts with 880g of water 2.24L of hydrogen gas form at STP How would the amount of hydrogen produced change if the volume of water was d
log3 27=3x+6 solve this please
Solve for y: xy-d=m?
The sun is inferred to be the most luminous when it is classified as
A steel block has a volume of 0.08 m³ and a density of 7,840 kg/m³. What is the force of gravity acting on the block (the weight) in water?