gdavil2949 gdavil2949
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 9 bottles of soy sauce cost $32.85 and the price of each bottle is the same, how much does each bottle cost?

Relax

Respuesta :

garciaemily094
garciaemily094 garciaemily094
  • 22-10-2020

Answer:

$3.65

Step-by-step explanation:

32.85/ 9 = $3.65

Answer Link
satchellliliana04
satchellliliana04 satchellliliana04
  • 23-03-2021

Answer:

$3.65

Step-by-step explanation:

this is easy lol

Answer Link

Otras preguntas

In a world where we lack intellectual humility?
This happened a few years ago. i live in alicante in spain and my husband
pls answer the question in the picture I'll give brainiest
ayudenme no le entiendo al recuadro de abajo
what does this political cartoon "tipping the scale" mean
.For any positive integer n, prove that n^3 - n is divisible by 6. ​
pls help!! and thank you find the area of the circles ​
Read the passage. Robots Are Cool, but AI is the Future Many people don’t realize that there is a difference between robotics and artificial intelligence (AI).
which binary value equals 20a) 0100b) 0001c) 1000d) 0000​
Is meritocracy government unlimited or limited?