aaryavg39 aaryavg39
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Devin buys 5 cases of water that contain 24 bottles each. He pays a total of $20.40 for the water. What is the unit price for a bottle of water?

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-10-2020

Answer:

$ 0.17

Step-by-step explanation:

Hi there !

$20.4 ÷ 5×24 =

= $20.4 ÷ 120

= $ 0.17 / notele

Good luck !

Answer Link

Otras preguntas

Find the area, in square units, bounded above by f(x) = x ^ 2 + 2x + 1 g(x) = 2x + 10 and bounded below by the -axis over the interval |-5,-1]
A neutron has what kind of charge?
CHOOSE THE CORRECT CORRESPONDENCE. TS <> A. Side RU B. Side TU C. Side RT
Why does Scrooge ask the Ghost if these are the things that may be or whether they are the things that will be?
When was Nicki Minaj’s first debut album? ..
who play ro.blox i can play on my sister acc
Please help!! I’m stuck on this one haha
Which phrase correctly describes bargaining -a stage in the grieving process -an ability to say no -A cause of depression -in affect of mental disorder
Phich instrument can be used to give a direct measurement of the mass of a rock on moon
Solve for a. Pythagorean Theorem: a^2+b^2=c^2