zozo217075 zozo217075
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

If you were to buy 5 pounds of grapes at $1.39 pound, a watermelon that cost 56.16 peaches that are 4 for $1 and 8 pounds of cherries that
are 52 pound. How much are you spending on all this fruit?

Relax

Respuesta :

kavarcak
kavarcak kavarcak
  • 23-10-2020

Answer:

$68.27

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

All annelids and arthropods have a body plan. Unlike annelids, arthropods also have . The circulatory system of annelids is , while the circulatory system of a
I need help on example 3. What do I multiply by? Explain.
To protect yourself from the risk of product failure, what strategy could you use?
How did the seven year’s war affect the revolutionary war?
17 and 19 plz!!!! Plz
What is the solution of the equation when solved over the complex numbers? x^2+27=0
Which statement best describes the unionization of labor in the 1920s
What's an equation for the line in slope intercept form?
Find the LCM of 243 and 36
Ameena's boat travels 35 miles per hour. The best fishing spot in the lake is 27 miles away from her starting point. If she drives her boat for 2/3 of an hour,