maliyawilliams09 maliyawilliams09
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

My mother purchase my candy bars at Food lion for $13.50 what is the price per candy bar?

Relax

Respuesta :

fiwijcj fiwijcj
  • 23-10-2020

1.5 dollars per candy bar because 13.50 divided by 9 is 1.5 :)

Answer Link

Otras preguntas

Solve each equation by using the square roots property round to the nearest hundredth if necessary x^2 +20x+100=64
please help me ......
LOWEST COMMON MULTIPLE OF 8 AND 56
is 18 a divisor of 6?
What's the verbal expression for the algebraic expression 1/8y .?
Why did California’s application for statehood cause a sectional crisis? Its entrance as a free state would upset the balance in favor of the North. Its entranc
The rights and responsibilities of being a citizen in the united states _____.
Find a solution to the following system of equations. -5x+y=-5 -4x+2y=2
Lexi, susie and rial are playing an online word game. Rial scores 100,034 points. Lexi scores 9,348 fewer points than rial and susie scores 9,749 more points th
A particular shade of paint is made by mixing 5 parts red paint and 7 parts blue paint. To make this shade, Shannon mixed 12 quarts of blue paint with 8 quarts